Virüs Maske İmalatı
14 Apr

Virüs Maske İmalatı

Posted By: Magiccell Times Read: 270 Comments: 0

Günümüzde corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Tüm dünyada etkisini gösteren bu virüs ile başa çıkabilmek adına doğru önlemler alınmalı. Bu nedenle doğru maske tercihi yapılmalı. Hijyenik ve antibakteriyel olarak üretilen bu maskeler üst düzey koruma sağlayabilmeli. Bununla birlikte maske tasarlanırken bitkisel uçucu yağlar kullanılmalı. Bu uçucu yağlar antibakteriyel olan hidrojeller ve biyoumlu polimer yapılarla destekleniyor. Çoğu maske eczanelerde satılıyor. Vatandaşlar günlük yaşamda cerrahi maskeleri tercih ediyorlar. Sağlıkçılar ise medikal maskeleri takmayı tercih ediyorlar.

 

 Virüs Maske İmalatları Neden Artıyor?

 

 Son günlerde virüs maske imalatı konusunda büyük bir artış söz konusudur. Virüsün yayılmasını engellemek ve herkese yetecek kadar maske imal etmek için çaba harcanıyor. Önemli olan ise sağlıklı ve kullanışlı maskeler üretmektir. Bu nedenle maksimum boyutta koruyucu özelliğe sahip olan maskeler tercih ediliyor. Corona virüsü nedeniyle maske satışları da oldukça artmış durumda. Cerrahi maskeler ve solunum maskeleri üretimleri ise hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle sağlık sektöründe maske kullanımları yaygınlaşmış durumda. Maske imalatları ise hız kesmeden devam ediyor.

 

 Sağlıklı Ve Kullanışlı Maskeler Nelerdir?

 

 Günümüzde maske imalatları artmış durumda. Günlük yaşamda ve sağlık sektöründe ise birbirinden farklı ve kullanışlı maskelerin imalatı arttırıldı. Koruyucu maskeler tasarlanırken pek çok detay göz önünde bulunduruluyor. Bunların başında antibakteriyel ve kullanışlı olması yer alıyor. Ayrıca bu maskelerin tek kullanımlık olması da önemlidir. Uçucu yağlar ile antibakteriyel olan hidrojeller ve biyoumlu polimer yapılar ile destekleniyor. 3 katmanlı nonwoven kumaşlar kullanılıyor. Orta katmanda kullanılan kumaş emme özelliği yüksek maskeler emdiği sıvıyı uzun süre tutabiliyor.

 

 Virüse Karşı En Etkili Maske İmalatları

 

 Günümüzde corona virüsüne karşı önlemler alınmaya başlandı. Her vatandaş kendine göre önlemler alıyor. Özellikle evler dezenfekte ediliyor. Bunun yanı sıra dışarı çıkılırken maskeler takılıp, eller dezenfektanlar ile yıkanıyor. Bu şekilde başarılı bir dezenfekte işlemi oluşturuluyor. Ayrıca cerrahi maskeleri ve solunum maskeleri de sıklıkla tercih ediliyor. En fazla günlük kullanılan cerrahi maskeler tercih ediliyor. Ayrıca sağlık çalışanları için de maskeler hayati önem taşıyor. Dolayısıyla bu maskelerin özenli bir şekilde üretilmesi lazımdır. Bu şekilde daha başarılı bir koruma sağlanabilir.

 

 Solunum Maskelerinin Kullanımları

 

 Virüse karşı en etkili yöntem maske kullanımlarıdır. Solunum maskeleri sağlık açısından tehlikeli olan aerosolleri, buhar ve gazların solunmasını önler. Kişisel koruyucu ekipmanlar arasında yer alır. Ayrıca bu maskeler eczanelerde bulunmaz. Solunum maskeleri daha çok sağlık çalışanları tarafından tercih edilir. Solunum maskeleri kişileri havadaki bulaşıcı ajanlardan, yani koronavirüs, Sars ve corona gibi virüslerden koruyacaktır. Solunum maskeleri oldukça kullanışlı ve dezenfektandır. Bu maskelerin gaz çıkış aparatı maskenin içindeki buğulanmayı önler. Ayrıca kolayca nefes alıp verilmesini sağlar.

 

 Cerrahi Maskelerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

 Cerrahi maske genellikle eczanelerde satılır. Bu maskeler damlacık yolu ile bulaşan enfeksiyöz ajanlara karşı koruma sağlayan tek kullanımlık maskedir. Bu damlacıklar, kullanan kişi nefes verdiğinde tükürük damlacıkları ve ya üst solunum yolundan gelen salgıları algılar. Bunları da başarılı bir şekilde önler. Cerrahi maskeler genellikle cerrahlar tarafından kullanılır. Bu ürünler doktorun ağzından ve burnundan çıkan patojenlerin cerrahi alana girmesini önler.

 

 BİYOLOJİK SIVILARIN SIÇRAMASINI ÖNLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?

 

 Cerrahi maske kullanan kişi hasta ise çevrenin kirlenmesi ve hastalığın bulaşması önlenir. Bu maskeler 3 ila 8 saatten fazla giyilmemelidir. Cerrahi maske ayrıca kullanıcıyı biyolojik sıvıların sıçramasından da koruyacaktır.Cerrahi maskeler su geçirmez bir yapıda olmalıdır. Bu sayede hastalıkların bulaşmasını önler.

Yorum Yapınız